דף הבית   מורשת החטיבה   אלבום תמונות   קישורים   אודות האתר

   

מפקד החטיבה תקופה בתפקיד תפקידים אחרים קישורים
תמונה מהאתר של צה"ל
משה זליצקי - כרמל
11.1947 - 20.5.1948
(
לבנוני - כרמלי)
אלוף פיקוד צפון ויקיפדיה
חבר בועדת החוץ והביטחון של הכנסת אתר הכנסת
תמונה מהאתר של צה"ל
מרדכי מקלף
20.5.1948 - 7.1948 רמטכ"ל ויקיפדיה
תמונה מאתר ההגנה
מקסים כהן
7.1948 - 20.8.1948    ויקיפדיה
תמונה מאתר ההגנה
צבי גרמן

1.12.1948 - 15.9.1949

 ראש מטה פיקוד מרכז ויקיפדיה

יחזקאל פנט

15.9.1949 - 13.1.1950

 ראש הג"א ויקיפדיה
תמונה מאתר "הארץ"
נחמיה ברוש
1.6.1950 - 15.6.1952 דובר צה"ל  ויקיפדיה
תמונה מאתר "הארץ"
אהרון אבנון
  מפקד בית הספר לחי"ר אתר "הארץ"
ראש מינהל הסגל במטכ"ל אתר הנח"ל
תמונה מאתר ההגנה
צבי גרמן
10.6.1952 - 22.5.1953    ויקיפדיה
תמונה מוויקיפדיה
חיים בר-לב
25.2.1953 - 1.4.1954 רמטכ"ל ויקיפדיה
תמונה מאתר הפלמ"ח
משה נצר
10.10.1954 - 11.10.1955 מפקד הנח"ל, ראש אגף הנוער והנח"ל, יו"ר יד לבנים, ראש המועצה האזורית זבולון ויקיפדיה
תמונה מאתר הפלמ"ח
ישעיהו גביש
15.11.1955 - 10.6.1956 אלוף פיקוד דרום ויקיפדיה
מנכ"ל כור תעשיות אתר הפלמ"ח
תמונה מאתר הכנסת
יובל נאמן
10.6.1956 - 1.8.1956 שר האנרגיה והתשתיות ויקיפדיה
שר המדע והפיתוח
שר המדע והטכנולוגיה
תמונה מערוץ 10
צבי זמיר
1.8.1956 - 15.11.1958 אלוף פיקוד דרום ויקיפדיה
ראש המוסד
תמונה מאתר בית יגאל אלון
דן לנר
1958 - 1960  אלוף, מפקד עוצבת סיני ויקיפדיה
תמונה מאתר הפלמ"ח
יהונתן דותן
15.2.1960 - 1.1.1962 מפקד הנח"ל ויקיפדיה
ראש מינהל הסגל במטכ"ל

רון רם
1.1.1962 - 15.5.1963    ויקיפדיה
תמונה מאתר משטרת ישראל
חיים אבינועם
1.11.1963 - 1.9.1964 קצין חי"ר ראשי  ויקיפדיה
מפקד המחוז הצפוני במשטרה

יונה אפרת
1.9.1964 - 24.7.1966 מח"ט גולני ויקיפדיה
 אלוף פיקוד מרכז

לחץ לצפיה בתמונה בגודל מלא
יהודה גביש

24.7.1966 - 12.5.1968

 

ויקופדיה

כתבה ב"הארץ"


עמנואל שקד
26.5.1968 - 27.8.1969 קצין חי"ר וצנחנים ראשי ויקיפדיה
תמונה מאתר הפלמ"ח
יעקב אלעזרי
27.8.1969 - 15.9.1971 ראש מטה פיקוד המרכז ויקיפדיה

יוסף קסטל
15.9.1971 - 3.8.1973 מפקד בה"ד 1 ויקיפדיה
מושל עזה וצפון סיני
 נספח צה"ל לחמש מדינות בדרום אמריקה
תמונה מאתר יחידת "אגוז"
אורי שמחוני
3.8.1973 - 31.8.1973 קצין חי"ר וצנחנים ראשי ויקיפדיה
ראש מה"ד

רביד יחזקאל
31.8.1973 - 19.7.1974  סמנכ"ל הטלוויזיה הלימודית ויקיפדיה

דוד כהן
19.7.1974 - 17.1.1975 מפקד אוגדת יהודה ויקיפדיה

אליעזר רם
12.1974 - 12.1976   מפקד עוצבת אדום  ויקיפדיה

יצחק זמיר
1976 - 1978   ויקיפדיה

עמוס קוצר
 1978 - 1980 קצין חי"ר וצנחנים ראשי  ויקיפדיה

תמונה מאתר צה"ל
שמואל ארד

1980 - 1981 קצין חי"ר וצנחנים ראשי ויקיפדיה
ראש חטיבת המבצעים
אלוף פיקוד העורף
תמונה מאתר עריית נתניה
צבי פולג
 1981 - 1982 מח"ט גולני ויקיפדיה
רמ"ט פיקוד הצפון
ראש עריית נתניה

גבי אופיר
 1982 - 1984 אלוף פיקוד העורף  ויקיפדיה
מנכ"ל רשות שדות התעופה

עדי אדירי
 08/1984-10/1985    

אלישע ילין
 1986 - 1989    

רפי כפרי
1989 - 1993     

גדי אייזנקוט
 1992 - 1996 רמטכ"ל ויקיפדיה

שמואל זכאי
 1996 - 1997 מפקד אוגדת עזה ויקיפדיה

שמואל אביבי
1997 - 2000 נספח צה"ל בשוויץ ויקיפדיה

משה נידאם
3.2000 - 11.2002     

יואלי אור
2002 - 2005     ויקיפדיה
אל"מ אילן אטיאס
אילן אטיאס
2005 - 2008  נספח צה"ל בצרפת  ויקיפדיה

הושע פרידמן
בן-שלום
2008 - 2011 קצין מילואים ראשי כתבה על  אל"מ (מיל.) הושע פרידמן בגיליון מיוחד של "במחנה"
ויקיפדיה

 דודי אוברמן

2011 - 2014 סגן מפקד אוגדת איו"ש ויקיפדיה

פיני יוסף

המח"ט הנוכחי

  ויקיפדיה